Kolejne sukcesy naszych plastykÓw

Najciekawsze legendy organizatorzy planują wydać w postaci książki. Dlatego zwrócili się do młodych artystów z prośbą o stworzenie prac plastycznych opowiadających o niesamowitych przygodach bohaterów opowiadań napisanych przez młodych goleniowian. Konkurs miał zasięg międzynarodowy. Jury festiwalu po przeglądzie nadesłanych prac, przyznało wyróżnienie w kategorii malarstwo  Gabrieli Wąsikowskiej z Młodzieżowego Dom Kultury w Żyrardowie (opiekun: Bożena Liszewska) za pracę „Legenda o smoku co kradł cegiełki”.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przygotowali i nadesłali prace na konkurs. Dziękują również nauczycielom, rodzicom i opiekunom artystycznym, dla których sprostanie wyzwaniu to był „istny slalom gigant z przeszkodami”. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie znajdą się na wystawie i w katalogu oraz w książce, której wydanie zaplanowane jest w przyszłym roku. 

Gwiazdka zaświeciła dla plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie
Również z wielkim opóźnieniem został podsumowany XXX Ogólnopolski Konkurs PlastycznyWitaj gwiazdko złota” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr1 w Tychach. Tematyka związana była z tradycjami Bożego Narodzenia. Rokrocznie na ten konkurs wpływa ponad 1000 prac wykonanych różnymi technikami (malarstwo, rysunek, grafika, ceramika).
Komisja oceniająca doceniła wysoki poziom prac wychowanków Mł.D.K. w Zyrardowie, przyznając nagrody Wiktorii Rutkowskiej i Kacprowi Zgorzalskiemu (op. Bożena Liszewska).
Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Irzycka (op. Agnieszka Kaźmierczak) i Oliwia Tomaszewska (op. Zbigniew Kołaczek). Wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy przyznano: Zofii Jankowskiej, Magdalenie Obraniak i Aurelii Wypych (op. Bożena Liszewska).

Serdecznie gratulujemy!