SUKCES W MAŁOGOSZCZU

Festiwal poprzedzały kwalifikacje na podstawie nadesłanych nagrań. Magdalena Dąbkowska,  uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przez panią Agnieszkę Orzechowską, mogła rywalizować z dziećmi, które są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali m.in. w Koninie, Kielcach, Tarnobrzegu. Magda została zakwalifikowana w kategorii wiekowej od 13 do 15 lat.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Kieleckiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz, a patronat medialny m.in. TVP Kielce oraz Radio Kielce i Radio Fama. Popisy młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Anna Józefina Lubieniecka, Beata Misztal, Piotr Salata oraz Krzysztof Pitula. Poziom artystyczny uczestników był bardzo wysoki. Magda dzielnie rywalizowała z pozostałymi wykonawcami, wykonując piosenkę z kabaretu Starszych Panów pt. „Deszczyk”. (Aby posłuchać utworu - kliknij: deszczyk.mp3 )

Na specjalne życzenie jurorów zaprezentowała drugi utwór pt. „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German. Wykonanie utworów przez Magdę zostało docenione przez jury, które uhonorowało młodą wokalistkę wyróżnieniem w jej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że zobaczymy jeszcze Magdę w tym roku na kolejnym liczącym się ogólnopolskim festiwalu. Będziemy mocno trzymać kciuki życząc jej kolejnych sukcesów.