Noworoczne sukcesy naszych wokalistek

Adresowany był do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców, począwszy od solistów, duetów, skończywszy na zespołach wokalnych w różnym wieku. Repertuar I edycji zatytułowany "Magia Świąt" to: kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne i zimowe. W konkursie tym Oliwia Tomaszewska swoim wykonaniem "Pastorałki dla Józefa" osiągnęła sukces w postaci III miejsca. Konkurs był wieloetapowy, startowano mnóstwo reprezentantów z całego kraju, co podniosło rangę otrzymanego miejsca.

Nie zdążyliśmy nacieszyć się jednym sukcesem, a już tydzień później 20 stycznia Zofia Świder i Oliwia Tomaszewska zdobyły kolejne laury. "Śpiewajcie Aniołowie 2024" to konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Rawie Mazowieckiej. Solistów oceniała komisja w składzie: Barbara Furmańska (muzyk, pedagog), Magdalena Michael-Gutkowska (muzyk, pedagog) oraz Leszek Bodnar (dziennikarz). Zarówno Zosia, jak i Oliwia na tyle spodobały się jurorom, że w swojej kategorii wiekowej (14-16 lat) - na 20 wokalistów zakwalifikowanych do finału - Zosia Świder otrzymała wyróżnienie, a Oliwia Tomaszewska - II miejsce.
Warto nadmienić, że dla Zosi Świder nie było to łatwe wyzwanie, ponieważ w tej kategorii startowała po raz pierwszy, będąc jednocześnie najmłodszą reprezentantką tej grupy wiekowej.

Nagrania wykonywanych utworów są dostępne na naszym kanale YouTube

Dziewczęta szlifują swoje umiejętności w zespołach wokalnych "Igraszka" i "Frajda", które są prowadzone przez Aleksandrę Rudzińską. Osiągnięcia te z pewnością mobilizują je do dalszej pracy i do udziału w konkursach.
Życzymy im kolejnych sukcesów!