Oliwia Tomaszewska finalistkĄ 29. Festiwalu Piosenki Polskiej

W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 44 młodych wokalistów, wyłonionych spośród prawie 300 kandydatów.

Uczestnicy konkursu (oceniani w 4 kategoriach wiekowych) zaprezentowali jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także specjalnie wyselekcjonowany, ambitny repertuar. Przewijały się różnorodne gatunki takie, jak jazz, poezja śpiewana, klasyczny rock, czy piosenka aktorska. Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska (przewodnicząca), Natalia Zastępa, Jarosław KubówJarecki” i Dariusz Romanowski mieli niezwykle trudny „orzech do zgryzienia”, bowiem poziom wokalny solistów był na bardzo wysokim poziomie.

Podczas podsumowania konkursu przewodnicząca jury Elżbieta Zapendowska stwierdziła: „Wszyscy śpiewali bardzo dobrze, poziom wokalny był bardzo wysoki. Jednak najpiękniejsze w życiu jest to, że każdy z nas jest inny. My poprzez piosenkę mamy pokazać siebie. Swoje odczucia, swoje emocje, kolory i swój sposób układania dźwięków, budowania napięć w muzyce, bo piosenka tylko wtedy „żre”, kiedy dysponujemy napięciami. Chodzi przede wszystkim o to, by piosenką zaczarować widownię …”. Na koniec przewodnicząca jury życzyła wszystkim młodym wokalistom, aby zrobili „coś fajnego” w swoim życiu, co byłoby unikalne, niepowtarzalne, a nie tylko kopią znanych, czołowych artystów sceny muzycznej.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Oliwki, ponieważ sam fakt, że znalazła się w ścisłym finale, jest niezwykłym osiągnięciem. Jako jedyna reprezentowała województwo mazowieckie, miasto Żyrardów i Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie. Młoda wokalistka śpiewa w zespole wokalnym „Frajda”, prowadzonym przez Panią Aleksandrę Rudzińską. Mamy nadzieję, że doświadczenie jakie zdobyła w tak znaczącym przedsięwzięciu zaowocuje w przyszłości, a pamięć o całym wydarzeniu pozostanie na całe życie.

Piosenki w wykonaniu Oliwii są dostępne na kanale YouTube Młodzieżowego Domu Kultury: