ROZŚPIEWAJMY PODKARPACIE 2022

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w formie online. Polegała na nadesłaniu filmu (utworu) konkursowego i opublikowaniu na kanale YouTube. Tematyką tegorocznej edycji były piosenki od lat 20-tych do współczesności. Konkurs ten miał bardzo szeroki zasięg, gdyż wzięły w nim udział dzieci oraz młodzież z terenu całej Polski, a także polonia zagraniczna.

Jury w składzie: Inigo Ruiz de Gordejuela – pianista jazzowy, kompozytor oraz pedagog urodzony w Hiszpanii, Magdalena Skubisz – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, konsultant ds. wokalnych, opiekun finalistów The Voice Of Poland, Kamil Zięba –aktor, wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku podczas przesłuchań brało pod uwagę zarówno dobór repertuaru do wieku i umiejętności wykonawcy, walory głosowe, własną interpretację utworu, muzykalność, jak również ogólny wyraz artystyczny.
Wykonanie zespołu wokalnego "Igraszka", pracującego na co dzień w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie pod opieką Urszuli Izdebskiej i Aleksandry Rudzińskiej, na tyle przypadło do gustu jurorom z piosenką "Wieża Babel" (z rep. "Metro"), że otrzymał wyróżnienie.Emisja Koncertu Laureatów odbyła się 3 lipca 2022r.

Jesteśmy bardzo dumni, że efekty pracy zespołu i jego opiekunek, zauważane są na tak prestiżowych konkursach.