Rok szkolny zakoŃczony SukcesAMI WOKALISTEK Z MŁODEKU

Cel wygórowany a walka niezmiernie trudna. Praca trwała cały rok a proces kwalifikacji do festiwali trwał  4 miesiące. Kwalifikacje do każdego festiwalu wymagają od uczestnika i nauczyciela dużo dyscypliny pracy, wysiłku, godzin spędzonych na scenie, potwierdzonych sukcesów i publikacji. To praca na nie na 100 a 200%. Uzyskanie tytułu finalisty finału jest już ogromnym wyróżnieniem a co dopiero tytuł laureata? Pierwszym sukcesem o tej samej randze był XIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i tańca Muszelki Wigier w Suwałkach, zakończony sukcesem. Drugim to Festiwal „wygraj sukces”. Wszystkie dzieci w Polsce, które śpiewają i kochają śpiewać wykonują piosenki właśnie z tego festiwalu i wszystkie marzą właśnie o tym by móc być tym jedynym, które wygra sukces.

Magdalena Dąbkowska wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury brała udział już od kwietnia w eliminacjach do najbardziej obleganego festiwalu w Polsce. Pomyślnie przeszła eliminacje wstępne oraz regionalne. Kwalifikacje odbywają się w 41 okręgach w całej Polsce. W końcu udało się nam zdobyć tytuł finalisty. W konkursie brało udział ponad 2000 solistów. Tytuł finalisty to małe drzwi do kariery, tu komisja nie zastanawia się czy śpiewa ładnie czy nie, tu liczą się niuanse: interpretacja, warsztat wokalny, tu małe dzieciaki posiadają profesjonalne umiejętności.

Festiwal co roku odbywa się w Tarnobrzegu i trwa 3 dni: 2 dni przesłuchań finalistów, najlepsi z najlepszych.  W tym roku to już 18 edycja konkursu. W komisji zasiadali:
dr KRZYSZTOF HEERING
muzyk, kompozytor, wykładowca Uniwersytetu
Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie
AGNIESZKA KOWALSKA
wokalistka, pomysłodawczyni i uczestniczka licznych projektów muzycznych, trener wokalny
ANETA FIGIEL
wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów,
pedagog i trener wokalny
AGNIESZKA JURKIEWICZ
wokalistka, flecistka, pianistka, dyrygent,
związana z zespołem „Śrubki”
ELŻBIETA BUCZYŃSKA
autorka tekstów, pedagog
MICHAŁ JURKIEWICZ
pseudonim „Śrubka”, klawiszowiec, altowiolista, muzyk sesyjny, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, pomysłodawca oraz lider projektu muzycznego Śrubki,
członek zespołu Grzegorza Turnaua i Jacka Królika
MARIUSZ RYŚ
muzyk, muzykolog Tarnobrzeskiego Domu Kultury
po przesłuchaniu 114  solistów w 4 kategoriach wiekowych postanowiło przyznać naszej solistce wyróżnienie. To ogromne wyróżnienie znaleźć się w gronie naj, najlepszych. Ten festiwal potrafi zaskakiwać. Osoby w nim występujące niejednokrotnie są laureatami wielu innych festiwali, bądź pracują już na profesjonalnych scenach. Nasze miasto dopiero debiutuje ale z olbrzymimi rezultatami. Staliśmy się poważną konkurencją dla wielu domów kultury, które od lat odnoszą sukcesy w eurofestiwalach. Już dziś możemy powiedzieć, że wiele osób z Polski zaczęło nas bardzo poważnie traktować i bacznie obserwować naszą pracę a to nie jest  nasze ostatnie słowo. Wakacje to czas, który wykorzystamy na przygotowanie na kolejne  festiwale a jakie to na razie niech pozostanie tajemnicą.

 

SUKCES NA FESTIWALU W SIEDLCACH

Dnia 25 maja 2013 roku odbył się XXXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Siedlce z piosenką na ustach ”, który co rocznie odbywa się właśnie w Siedlcach w Miejskim Ośrodku Kultury. Przegląd ma na celu popularyzacje piosenki harcerskiej i turystycznej. Organizatorami festiwalu jest Hufiec ZHP „Podlasie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Już po raz drugi nasze miasto i hufiec reprezentował zespół Finezja działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.

Zespół był ubiegłorocznym laureatem I nagrody w kategorii zespoły- harcerze starsi. W tym roku komisja w składzie: Krzysztof Boruta- zastępca dyrektora MOK, Wojciech Ciekot – muzyk, Marek Somla – muzyk, Jerzy Politowski – muzyk oraz Zbigniew Krasnodębski, również bardzo wysoko oceniła nasz zespół przyznając mu po raz drugi I nagrodę.

Zespół wystąpił w składzie: Magdalena Dąbkowska, Julia Ksit, Natalia Wiktorowicz, Natalia Puchalska, Natalia Kulpińska, Patrycja Obłękowska , opiekunami artystycznymi zespołu są pani Agnieszka Orzechowska i pan Sławomir Nalej.