Worek nagrÓd dla NASZYCH plastykÓw

Młodzi twórcy wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu ciekawych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 115 nagród. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 262 prace plastyczne. Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży jest niedziela palmowa, koszyczki, pisanki, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, rodzinne malowanie pisanek, motywy religijne czy lany poniedziałek. Możemy zobaczyć zapomniane zwyczaje, takie jak chodzenie z kogutkiem, wieszanie śledzia czy półpoście. Na konkurs oprócz prac rysunkowych, malarskich i graficznych nadesłano prace przestrzenne: pisanki, palmy, stroiki, koszyczki, makiety scen rodzajowych i wiele innych form plastycznych.

Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie:
I nagroda – Emilia Cieślak, lat 9 (op. Bożena Liszewska)
III nagroda – Gabriela Wąsikowska, lat 12 (op. Bożena Liszewska)
III nagroda- Dorota Jałocha, 4 lata ( op. Agnieszka Kaźmierczak)
Wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy:
Nadia Wasilewska, l.9, Wiktoria Rutkowska, l.12, Antonina Tomsohn, l.11 ( op. Bożena Liszewska) ,Olga Dudek, l.9, Anna Kowalik, l.6 (op. Agnieszka Kaźmierczak).

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, w tym roku nie zorganizowano tradycyjnej gali połączonej z wręczeniem nagród laureatom. Dyplomy i nagrody przesłano pocztą. po wznowieniu działalności placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych. Wystawę pokonkursową oraz wyniki konkursu można obejrzeć na stronie organizatora w formie online:
http://pokis.pl/2021/04/01/wirtualny-spacer-po-wystawie-konkursowej-xix-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-tradycje-wielkanocne/
Gratulujemy autorom nagrodzonych  prac.